Територіальні органи ДПС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

У Жмеринці розробляли план спільних дій з легалізації тіньової зайнятості населення

31.01.2020

Оскільки виплата заробітної плати в «конвертах» є однією з найбільших проблем економічного та соціального розвитку держави, днями на Жмеринщині відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення за участі представників органів місцевої влади та самоврядування, Державної податкової служби, Державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України тощо.

Під час засідання посадовці інформували про те, що у регіоні є чимало суб’єктів господарювання, які не хочуть працювати в правовому полі, і, продовжують виплачувати заробітну плату в «конвертах». Отож вирішили проводити серед роботодавців міста Жмеринки та Жмеринського району інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства, дотримання прав і гарантій найманих працівників, а також недопустимості  роботи громадян без оформлення трудових відносин.

Нагадаємо, що наймана особа не може бути допущена до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відповідальність за порушення законодавства про працю, в тому числі за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору визначена ст. 265 КЗпП України, ч. 3 ст. 41 КУпАП У, ст. 172, 173 КК України.

Додамо, що члени робочої групи перевірятимуть, як дотримується трудове законодавство суб’єктами підприємництва з тим, щоб унеможливити порушення законодавства про працю, а відтак захистити права та свободи громадян.

 

Сектор комунікацій ГУ ДПС у Вінницькій області за матеріалами Жмеринського управління