Начальник Шаргородської ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області Наталя Волкодав провела зустріч з керівництвом підприємства споживчої кооперації “Шаргородський ринок" Кучинським Русланом Михайловичем, під час якої обговорювалось одне з найактуальніших питань сьогодення – впровадження РРО/ПРРО для підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.
З 1 січня 2022 року всі фізичні особи-підприємці другої-четвертої груп спрощеної системи оподаткування при здійсненні будь-яких розрахункових операцій зобов”язані будуть використовувати РРО.
Вільними від використання РРО/ПРРО залишаються лише ФОПи 1-ї групи (пп. 296.10 ПКУ). Отже, РРО повинні застосовувати всі ФОПи, крім платників єдиного податку 1-ї групи, які не мають найманих працівників і здіснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.
Використовувати РРО (касовий апарат, фіскальний реєстратор) з 01.04.2021 повинні: магазини та інтернет-магазини, які продають технічно складні побутові товари , ліки та медичні товари , продавці ювелірних виробів, а також організації, що надають платні медичні послуги, а з 01.01.2022 року всі ФОПи,що перебувають на спрощеній системі оподаткування, крім платників 1 групи.
Використання програмних РРО стало можливим з 1 серпня 2020 року, після набрання чинності відповідних змін до законодавства. Суб’єкти господарювання мають можливість використовувати програмний РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.
ДПС України створено доступну покрокову відеоінструкцію «Як завантажити програмне забезпечення ПРРО Каса», яку можна подивитись за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/8335.html
Поряд з безкоштовними програмними РРО, платники податків можуть використовувати будь-який інший представлений на ринку РРО відповідно до своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.
Шаргородська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області