Працівниками Гайсинської ДПІ Головного управління ДПС у Вінницькій області проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1359 від 23.12.2021 внесено зміни до постанови від 23.08.2000 №1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідно до змін внесених Постановою КМ при торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів), що здійснюється фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Але існує кілька умов, які передбачають, що навіть для ФОПів, які займаються роздрібною торгівлею на території села, все одно потрібні касові апарати, зокрема:
- роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також торгують підакцизними товарами;
- фізична особа-підприємець крім вищевказаної діяльності також займається дистанційною торгівлею, зокрема через Інтернет;
- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад ухвалені рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО.
Також касовий апарат у селі знадобиться у разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів або надання послуг. Він становить 167 розмірів мінімальної заробітної плати на один структурний відокремлений підрозділ (пункт продажу товарів). З 1 січня 2022 року це -1085500 грн., а з 1 жовтня 2022 року – 1118900 грн.
Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджено наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547, зі змінами і доповненнями.
Гайсинська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області