Днями у Вінницькій ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На питання платників податків щодо застосування та реєстрації РРО/ПРРО відповідала головний державний інспектор відділу податкових сервісів Вінницької ДПІ Світлана Подкопаєва.
Новоствореним суб’єктам господарювання податківець наголошувала на необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО при здійсненні розрахунків у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, за виключенням суб’єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства. Щодо платників спрощеної системи оподаткування, то не використовувати РРО/ПРРО можуть виключно платники 1 групи єдиного податку.
При цьому, детально роз’яснено послідовність дій платника для реєстрації програмного РРО. Акцентувалася увага, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган за формою 20-ОПП. Використовувати ПРРО можна тільки після включення його до реєстру ПРРО.
Також платниками порушувались питання щодо використання розрахункових книжок, як альтернатива РРО, порядку заповнення заяви 1 – КОРО, щодо тривалості та порядку використання програмного РРО, у разі відсутності мережі Інтернет.
Вінницька ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області