«Протягом січня-квітня 2021 року від платників Вінниччини до місцевих бюджетів надійшло понад 295,1 млн грн земельного податку та орендної плати. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року ця сума зросла майже на 54,4 млн грн або на 22,6 відсотка», – зазначив під час проведення відеолектора з керівниками ОТГ регіону начальник ГУ ДПС у Вінницькій області Микола Суржиков.
При цьому внесок юридичних осіб-власників та орендарів земельних ділянок наблизився до 260,7 млн грн. Поряд із цим фізичні особи перерахували до місцевої казни понад 34,4 млн грн цього податку. За словами посадовця позитивна динаміка проти минулорічного спостерігається і у тих, і у інших.
Микола Суржиков нагадав, що відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку (далі – податок) або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п. 36. 1 ст. 36 Кодексу податковим обов’язком є обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені, зокрема, Кодексом.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель – не більше 0,1% від їх нормативної грошової оцінки.
Ставка земельного податку встановлюється у розмірі не більше 12% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).
Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для лісових земель – не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
При цьому плата за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25% податку, обчисленого відповідно до ст.ст. 274 і 277 Кодексу.
Тож, користуючись нагодою, очільник податкової служби області Микола Суржиков закликав керівників ОТГ з особливою відповідальністю поставитись до встановлення ставок, надання пільг тощо за тими податками і зборами, які формують доходи місцевих бюджетів
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»