Відділ запобігання фінансовим операціям, пов'язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що з 1 грудня 2022 року змінились правила фінансового моніторингу деяких платіжних операцій. Відповідно до Закону України від 6 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», фінансовому моніторингу підлягають підозрілі порогові фінансові операції. Відомо, що операції називають пороговими у випадку коли її розмір становить понад 400 тисяч гривень або еквівалентний, якщо операції проводяться у валюті. При цьому, для суб’єктів, діяльність котрих проводиться у галузі азартних ігор чи лотерей, порогові операції на суму — 55 тисяч гривень.
Слід зазначити, що фінмоніторинг проводиться у випадку настання однієї з наступних ситуацій:
- коли один з учасників платіжної операції має реєстрацію у країні, котра не виконує рекомендації міжнародних організацій щодо боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, а також пов'язана з фінансуванням тероризму або зброї масового знищення;
- якщо фіноперації виконують політики, члени їхніх родин або особи, що пов’язані з політиками;
- у разі, коли кошти переказуються за кордон, зокрема до офшорних зон, визначених Кабінетом Міністрів;
- коли проводяться операції з готівковими коштами.
До того ж фінансовий моніторинг здійснюється стосовно підозрілих операцій, у разі, коли суб’єкт господарювання має підозру у злочинній діяльності або пов’язані із фінансуванням тероризму. При цьому, сума операції не має значення.