Управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що актуальним напрямком діяльності податкових органів залишається робота направлена на детінізацію доходів населення, підвищення рівня заробітної плати та збільшення, в результаті цього, надходжень податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.
З цією метою протягом січня-червня 2024 року на засіданнях комісій створених спільно з органами місцевої влади, заслухано посадових осіб 50 підприємств та 77 підприємців, якими підвищено заробітну плату.
З метою забезпечення надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету відокремленими управліннями ГУ ДПС області приймається участь у спільних комісіях при держадміністраціях з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
Крім того проводиться відповідна робота на засіданнях робочих груп в управліннях області.
Протягом січня-червня 2024 року проведено співбесіди з посадовими особами 226 підприємств та 149 підприємцями, якими також підвищено заробітну плату.
В результаті підвищення рівня заробітної плати, бюджети усіх рівнів додатково отримали 498,9 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 41,6 тис.грн. військового збору.
На засіданнях робочих груп, створених спільно з органами влади, заслухано 15 боржників, якими погашено заборгованість по заробітній платі в сумі 13026,3 тис. грн. та надійшло до бюджету 2344,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
До якого бюджету сплачується (перераховується) ПДФО податковим агентом (ЮО, її відокремленим підрозділом), що нараховується на дохід ФО від надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки?
Стаття 168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) регулює порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету.
Згідно з п. 168.4 ПКУ ПДФО, утриманий з доходів резидентів (нерезидентів), підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI із змінами та доповненнями (далі – БКУ).
Такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (п.п. 168.4.2 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).
Відповідно до частини другої ст. 64 БКУ ПДФО (крім податку, визначеного абзацом п’ятим частини другої ст. 64 БКУ), який сплачується (перераховується) податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.
ПДФО, нарахований, зокрема податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису) (абзац п’ятий частини другої ст. 64 БКУ).
Таким податковий агент (юридична особа, її відокремлений підрозділ), що нараховує (виплачує) дохід фізичній особі за надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, сплачує (перераховує) ПДФО до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації) на рахунки Державної казначейської служби.