Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Передача авто в оренду не дає права для несплати транспортного податку

опубліковано 04 грудня 2019 о 17:19

Головне  управління ДПС у Вінницькій області інформує, що у разі передачі легкового автомобіля в оренду платником транспортного податку транспортних засобів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, платником цього податку виступає орендодавець юридична чи фізична особа – власник транспортного засобу.

Нагадаємо, що відповідно до діючого законодавства об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Наразі платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

Відповідно до пп. «б» пп. 14.1.97 Податкового кодексу України фінансовий лізинг (оренда) є господарською операцією, що здійснюється фізичною або юридичною особою і передбачає передачу орендарю майна, яке є основним засобом згідно з Податковим кодексом України та придбане або виготовлене орендодавцем, а також усіх ризиків та винагород, пов’язаних з правом користування та володіння об’єктом лізингу.

Враховуючи зазначене, у разі передачі легкового автомобіля в оренду, платником транспортного податку щодо транспортних засобів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, є орендодавець (юридична чи фізична особа – власник транспортного засобу). При цьому Декларація подається за місцем реєстрації об’єкта оподаткування протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а сплата транспортного податку здійснюється з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт.

Сектор комунікацій ГУ ДПС у Вінницькій області