Днями у Шаргородській ДПІ провели семінар-нараду з фізичними особами-підприємцями платниками податків району обслуговування ДПІ на тему подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Зокрема начальник ДПІ Наталя Волкодав повідомила, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні, та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які,відповідно до Кодексу, є, чи були платниками податків .
У ході семінару йшлося також про об’єкти одноразового (спеціального) добровільного декларування та порядок звітування за ними.
Також посадовець розповіла, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розділом ІІ Кодексу, та особливостей, встановлених підрозділом 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу. Інформація, що міститься у ній, є податковою інформацією.
У разі подання платником податків до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одноразової (спеціальної) добровільної декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 статті 48 розділу ІІ Кодексу та цього Порядку, одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені підрозділом 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу державні гарантії та звільнення від відповідальності.
Шаргородська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області