Днями начальник Піщанської ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області Станіслав Василишен провів зустріч з платниками податків щодо норм застосування РРО/ПРРО.
Насамперед посадовець повідомив присутніх, що ДПС України проаналізовано суми виторгів, проведених через реєстратори розрахункових операцій, про які звітують суб’єкти господарювання, У Вінницькій області налічується 771 господарська одиниця, з них у Піщанському районі - 8, які звітують про нереально низькі виторги. Разом із тим ці ж СГД здійснюють торгівлю підакцизними товарами. Це свідчить про приховування такими СГ реальних обсягів розрахункових операцій і, як наслідок, приховування своїх доходів від оподаткування.
Під час зустрічі з платниками податків, було наголошено про реальні виторги через РРО. Та, що доведені ризики призводять до проведення фактичних перевірок і застосування штрафів.
Потім Станіслав Василишен нагадав присутнім, що застосування програмних РРО/ПРРО відбувається згідно з вимогами Закону України про РРО та Податковим кодексом України. Такий обов’язок для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку ІІ-ІV груп суб’єктами господарювання надано можливість використовувати безкоштовні програмні рішення для фактичного проведення розрахункових операцій. Звертаємо увагу, що в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та запровадженням карантину на усій території України, діє мораторій на проведення контрольно-перевірочних заходів, окрім фактичних перевірок операцій з підакцизними товарами. Наразі за непроведення розрахунків через РРО та ПРРО до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні санкції у розмірі: 10 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг); за порушення, вчинене вперше; 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення. У разі проведення розрахункових операцій через РРО та ПРРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару, який не є підакцизним, та/або послуги, до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні санкції лише 85 гривень (п’ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). У разі проведення розрахункових операцій через РРО та ПРРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні санкції у розмірі 5100 грн (триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
На завершення зустрічі Станіслав Василишен зупинився на деяких аспектах кампанії одноразового добровільного декларування.
Піщанська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області