Працівниками Піщанської ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області проведено зустріч з платниками податків щодо запровадження обов’язкової реєстрації РРО/ ПРРО з 01.01.2022 року платникам податків ІІ – IV груп єдиного податку.
Під час зустрічі їм повідомили, що відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР фізичні особи-підприємці, в тому числі платники єдиного податку ІІ-ІV групи, з 01.01.2022 зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій».
Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з класичним РРО програмного РРО. Тобто, суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або класичний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами.
Класичний РРО - пристрій, або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів. До класичних РРО відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Програмний РРО – це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.
На вебпорталі ДПС України створено банер «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), який містить актуальну інформацію, пов’язану з ПРРО, включаючи нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою ПРРО.
Переваги у застосуванні РРО та/або ПРРО при веденні господарської діяльності: робота СПД у легальному полі, автоматизація процесу підрахунку доходів, автоматизований контроль за асортиментом товарів, забезпечення контролю за діяльності працівників.
Також платникам нагадала про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2021 році, яка триватиме до 01 травня 2022 року. Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік можна подати через Електронний кабінет.
Платники також почули і про зміни в порядку оподаткування операцій з постачання нерезидентами електронних послуг на митній території України відповідно до чинних з 1 січня 2022 року норм Закону України від 03 червня 2021 р. №1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».
Піщанська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області