Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Актуальні питання РРО/ПРРО»: інформують фахівці Тульчинської ДПІ

опубліковано 25 січня 2022 о 16:34

Після проведеного сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Тульчинській ДПІ, фахівці служби узагальнили практичні питання використання ПРРО, що часто цікавлять платників:

Яким чином  можна завантажити програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій»?

Суб’єкт господарювання може завантажити програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» скориставшись вебпорталом Державної податкової служби України за посиланням: Головна> БАНЕР> Програмні РРО> Програмний реєстратор розрахункових операцій.
Для завантаження програмного забезпечення потрібно скористатись будь-яким браузером (для Google Chrome існують окремі налаштування для завантаження файлів з ftp).

 Яким чином  можна роздрукувати розрахунковий документ (чек) в ПРРО (Аndroid та Windows)?


У програмному забезпеченні «Програмний реєстратор розрахункових операцій» на даний час реалізовано можливість друку розрахункових документів (касових чеків) лише для пристроїв з операційною системою Windows.
 Для того, щоб роздрукувати  касовий чек,  суб’єкту  господарювання  необхідно відкрити вікно  поточної  зміни з  переліком  чеків,  вибрати відповідний  чек  та  почергово натиснути кнопки «Переглянути чек» і «Друк» для відкриття вікна друкованої форми чека.

 Чи потрібно закривати робочу зміну в ПРРО, якщо необхідно здійснити програмування (коригування) цін, найменування товарів, та обліку їх кількості?

Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або через програмні РРО (далі – ПРРО) для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
При цьому для здійснення програмування (коригування) цін, найменування товарів, та обліку їх кількості суб’єкту господарювання (користувачу) не потрібно закривати робочу зміну в ПРРО.

Тульчинська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області