В приміщенні Ладижинської ДПІ Головного управління ДПС у Вінницькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», в ході якого податківці відповідали на актуальні питання щодо обов'язку застосування РРО/ПРРО фізичними особами-підприємцями єдиного податку ІІ-ІV групи з 01.01.2022.
Які законодавчі документи регулюють запровадження РРО/ПРРО?
Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР фізичні особи-підприємці, в тому числі платники Єдиного податку ІІ-ІV групи, з 01.01.2022 зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій».
Чи може один суб’єкт господарювання реєструвати та застосовувати ПРРО поряд із класичними РРО?
Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання ПРРО поряд із класичними РРО.
Чи може суб’єкт господарювання переміщувати ПРРО поза межі господарської одиниці, на яку його зареєстровано, та, наприклад, відпускати товари того ж асортименту, що і в магазині?
При реєстрації ПРРО заявником вказується тип ПРРО (стаціонарний, пересувний, ПТКС).
Якщо суб’єкт господарювання має намір використовувати ПРРО в стаціонарному магазині та для пересувної торгівлі, то необхідно реєструвати два окремих ПРРО для різних цілей застосування.
Ладижинська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області