Шаргородська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує платникам, що з 01.01.2022 набирали чинності положення абзацу четвертого пункту 61 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України згідно з якими фізичні особи - підприємці, що перебувають на спрощеній системи оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ - IV груп, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – ПРРО) для здійсненні розрахункових операцій.
Таким чином, з 2022 року залишаються вільними від використання РРО/ПРРО лише ФОПи 1-ї групи (пп. 296.10 ПКУ). Отже, РРО повинні застосовувати ресторани та кафе, турагенції та туроператори, готелі, інтернет-магазини, продавці текстилю, магазини секондхенду та всі ФОПи, крім платників єдиного податку 1-ї групи, які не мають найманих працівників і здіснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.
Правове поле дозволяє використовувати два види РРО: класичні та програмні.
Класичні існують з 1990-х років. Це пристрої чи програмно-технічні комплекси, схожі на банківські термінали або невеликі принтери. Незважаючи на розміри та складність роботи, їх єдине завдання – видавати клієнтам фіскальні чеки.
Програмні – це програма, встановлена на смартфон, планшет, комп'ютер або ноутбук, за допомогою якої виконується та ж функція, що і за допомогою класичного РРО. Використання програмних РРО стало можливим з 1 серпня 2020 року, після набрання чинності відповідних змін до законодавства. Суб’єкти господарювання мають можливість використовувати програмний РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.
Шаргородська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області