Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

 Про   МПЗ  під час «гарячої  лінії» у Вінницькій ДПІ

опубліковано 07 серпня 2023 о 14:11

На «гарячі» питання платників податків щодо особливостей сплати мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) відповідала заступник начальника Вінницького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області Аліна Сас. 

Додзвонювачів найбільше цікавили  питання: хто  має сплачувати МПЗ та  яким чином розраховується і сплачується МПЗ.    

Посадовець пояснювала, що платником мінімального податкового зобов’язання є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. При цьому,   незалежно від того, обробляє він земельні ділянки  чи ні, вирощує і продає вирощену продукцію  чи взагалі не використовує  земельну ділянку за призначенням.      

До бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків та зборів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції. Усі кошти, сплачені у межах МПЗ за користування землею сільгосппризначення, надходитимуть до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки.

Визначення  загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як підприємці здійснюється податковим органом,  а суб’єкти господарювання обчислюють МПЗ самостійно і додають його розрахунок у вигляді додатка  до податкової звітності.  

Аліна Сас нагадала, що  у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення ППР звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо: 

земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі; суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції; суми сплачених податків, зборів, платежів.

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані роз’яснення у відповідності із діючим законодавством.