Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про новації податкового законодавства в умовах воєнного стану під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

опубліковано 13 листопада 2023 о 14:52

Днями у Вінницькій ДПІ  Головного управління ДПС у Вінницькій області  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану». На запитання платників податків відповідала заступник начальника Вінницького відділу  податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок  управління  податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області Аліна Сас.

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» податківець наголошувала на обов’язковому застосуванню касових апаратів чи програмних РРО суб’єктами господарювання, в тому числі платниками  2-4 групи єдиного податку, при проведені готівкових розрахунків. Також інформувала платників про особливості відновлення відповідальності за порушення законодавства у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Значна частина питань стосувалася порядку нарахування мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ). Так, Аліна Сас поінформувала громадян-власників земельних паїв про  порядок обчислення суми МПЗ. При цьому наголосила, що до сплати в бюджет підлягає різниця між обчисленою сумою МПЗ та сумою земельного податку за такий пай, сплаченою громадянином у 2022 році.

Також громадян цікавили питання сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, заходи щодо легалізації заробітної плати, отримання податкової знижки, в т.ч. ВПО тощо. Податківець роз’яснила терміни сплати майнових податків та зауважила, що громадяни - власники землі та нерухомого майна, можуть переглянути повідомлення-рішення на сплату майнових податків за допомогою Електронного кабінету платника та застосунку «Моя податкова». 

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.