Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про скасування РРО у разі закриття об’єкта торгівлі для платників Гайсинської ДПІ

опубліковано 08 липня 2024 о 12:00

Працівниками Гайсинської ДПІ Головного управління ДПС у Вінницькій області нагадало платникам про скасування реєстратора розрахункових операцій у разі закриття об’єкта торгівлі.

Процедури реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) встановлено Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари, (послуги), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547).

Відповідно до пункту 1 глави 4 розділу II Порядку №547 реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, визначених Порядком №547, зокрема, підпунктом 13 пункту 1 глави 4 розділу ІІ Порядку № 547, коли щодо господарської одиниці, де використовується РРО, суб’єкт господарювання повідомив контролюючий орган про такий об’єкт оподаткування як про закритий або такий, що не експлуатується.

Згідно з пунктом 2 глави 4 розділу ІІ Порядку № 547 скасування реєстрації РРО за підставами визначених у підпункті 13 пункту 1 глави 4 розділу ІІ Порядку    № 547 може здійснюватися за заявою суб’єкта господарювання або примусово за рішенням контролюючого органу.

Контролюючий орган може прийняти рішення про скасування реєстрації РРО за наявності в контролюючому органі повідомлення про об’єкти оподаткування, поданого відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України, згідно з яким господарська одиниця, на яку зареєстровано РРО, обліковується в контролюючому органі як об’єкт оподаткування, що закритий або не експлуатується.

Також суб'єкт господарювання може самостійно скасувати реєстрацію РРО подавши до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО заяву за формою №4-РРО. Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в центрі сервісного обслуговування, з яким суб'єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації суб'єкт господарювання надає реєстраційне посвідчення.

Для суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у разі зміни даних щодо господарської одиниці (об’єкта оподаткування), в якому застосовується РРО – подається заява за ф.№1-РРО з позначкою «перереєстрація».

Гайсинська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області