Головне управління ДПС у Вінницькій області нагадує, що згідно з підпунктом 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради надають до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та/або зборів, в електронному вигляді інформацію щодо ставок та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку та за формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та копії прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та/або зборів та про внесення змін до таких рішень.
Порядок та форма надання Інформації затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1330 «Про затвердження Порядку та форм надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів» (далі – Постанова № 1330), до Постанови № 1330 внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 року № 1191 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 р. № 1330» (далі – Постанова № 1191), Постанова № 1191 набрала чинності 24.12.2024.
Постановою № 1191 запроваджено надання Радами Інформації до контролюючих органів через інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA».
Відповідно до пункту 3 Порядку обміну інформацією між органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, та органами місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 року № 627, Мінфін є власником ІАС «LOGICA» та забезпечує захист інформації відповідно до законодавства у сфері захисту державних інформаційних ресурсів.
Водночас відповідно до рядка 15 додатку 2 до Порядку обміну електронними документами між Міністерством фінансів України та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.08.2021 № 488, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2021 за № 1372/36994, головний розпорядник коштів місцевого бюджету, уповноважений на виконання такої дії, передає до ІАC «LOGICA» Міністерства фінансів України інформацію про ставки місцевих податків та/або зборів та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів, копії прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та/або зборів та про внесення змін до таких рішень для подальшої передачі до контролюючого органу.
Враховуючи зазначене, Ради на виконання підпункту 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу та Порядку інформацію щодо ставок та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів за формами, встановленими Постановою № 1330 (зі змінами), надають до ІАС «LOGICA» Міністерства фінансів України.