Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про деякі нюанси заповнення платником розділу 4 «Дані щодо ПРРО»

, опубліковано 26 жовтня 2020 о 10:48

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує платникам про запровадження безкоштовного програмного продукту, який здійснює функцію реєстратора розрахункових операцій. Всі роз’яснення стосовно процедури його завантаження та використання можна знайти на сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

Проведений аналіз запитань показав, що найбільше платників звертаються стосовно заповнення розд. 4 «Дані щодо ПРРО». Тож з даного питання інформуємо, що форму заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій ( ф. № 1-ПРРО) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547заяви». При її поданні платник в розділі 4 має вказати тип програмного реєстратора розрахункових операцій.  Так, «Стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО. «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль), але може використовуватися на всій території України. «Каса самообслуговування» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад платіжний термінал).

Нагадуємо, що обов’язок використання РРО або ПРРО для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку ІІ-ІV груп виникає лише з 1 квітня 2021 року (за виключенням вказаним у відповідному законодавчому документі).. На даний час ДПС створено умови для тестування безкоштовного програмного продукту.

Сектор пресслужби ГУ ДПС у Вінницькій області