«Із зареєстрованих на 1 грудня 2020 року більш ніж 7 тисяч касових апаратів, понад 200 - програмних», – повідомив журналістам під час нещодавнього брифінгу начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Вінницькій області Роман Насадюк.
Серед іншого він, зокрема, акцентував увагу присутніх журналістів на тому, для кого з 1 січня 2021 року використання таких сучасних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим. Це, насамперед, платники єдиного податку 2 та 3 групи з доходом, що перевищує 1 млн грн та /або ті, хто здійснює продаж технічно-складних товарів, лікарських засобів та медичних виробів. Як альтернативу платникам пропонується використовувати безкоштовний програмний продукт ПРРО.
Ті платники податків, які мають дохід більше, ніж 1 мільйон гривень, надають послуги чи займаються продажем товарів в Інтернеті, вживаних товарів у магазинах чи текстилю, а також готелі та туристичні агентства повинні перейти на програмне забезпечення реєстратора розрахункових операцій з 2022 року.
А от платники єдиного податку І групи РРО та ПРРО не застосовуватимуть узагалі.
На завершення Роман Насадюк підсумував, що використання ПРРО – це сучасно, просто, зручно і головне безкоштовно. Скористатися пропозицією від Державної податкової служби можна завантаживши відповідну програму із сайту відомства на будь-який гаджет і використовувати у роботі. Окрім того, ПРРО не потребує додаткової звітності.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Сектор пресслужби ГУ ДПС у Вінницькій області