ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує платникам податків, що зберігання пального можливе за наявності ліцензії. Ця вимога передбачена ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Тож суб’єкти господарювання зобов’язані придбати ліцензії на зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Наявність такої ліцензії не потрібна в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним. При цьому у суб’єкта мають бути інші відповідні ліцензії (на виробництво чи на торгівлю). Окрім цього, не потрібно придбавати ліцензію на право зберігання пального:
- підприємствам, установам та організаціям, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву;
- суб’єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Також не потребує ліцензії зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»