Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Розширено перелік підстав для нарахування земельного податку у 2022 році

, опубліковано 17 січня 2022 о 16:27

ГУ ДПС у Вінницькій надає повідомляє, що в зв’язку з прийняттям Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» розширено перелік підстав для нарахування земельного податку, визначених пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Зокрема, відповідно до підпункту «в» пункту 286.1 статті 286 Кодексу до підстав віднесено наявність у землевласників та землекористувачів державних актів на землю.

Крім того,  згідно з підпунктом «д» пункту 286.1 статті 286 Кодексу для нарахування земельного податку застосовуються дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї).

Враховуючи викладене та те, що на сьогодні не всі земельні ділянки, які перебувають у використанні юридичних осіб сформовані як об’єкти цивільних прав у розумінні ст. 79 ¹ Земельного кодексу України, зазначені зміни необхідно врахувати при складанні  податкової звітності  з плати за землю на 2022 рік.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»