ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що під час проведення перевірок здійснюється співставлення показників залишків пального на кінець кожного звітного періоду, які зазначені у системі електронного адміністрування реалізації пального, додатках 11 до Декларацій акцизного податку та актів інвентаризації фактичних залишків на підприємстві. За результатами співставлення, встановлюються відхилення, які виникають внаслідок врахування в СЕАРП літрів пального, відпущених через паливороздавальні колонки на такому акцизному складі, як літрів, що вважаються приведеними до температури 15°С без врахування впливу змін фактичної температури повітря, яка була за такого відпуску.
Відповідно до п. 232.1 ст. 232 Податкового Кодексу України (далі - ПКУ) та п. 28 розділу IV Порядку електронного адміністрування реалізації пального одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15°С. При цьому відпущені літри через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях для цілей цього розділу вважаються як літри, приведені до температури 15°С. Така одиниця обліку повинна використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.
Отже, літри пального, відпущені фактично через паливороздавальні колонки та відображені в РРО, вважаються приведеними до літрів при температурі 15°С, і платнику не потрібно самостійно обраховувати приведення їх до літрів при температурі 15°С.
Таким чином, обсяг реалізації пального в літрах, відпущений через паливороздавальні колонки на АЗС чи АГЗС, повинен дорівнювати обсягу реалізації пального в літрах, приведених до температури 15°С, та відображатися в акцизних накладних.
Різниця, яка виникає між обсягами отриманого від постачальників пального у літрах, приведених до 15°С, та його обсягами реалізації через РРО в фактичних літрах, є об'єктом оподаткування з реалізації пального понад обсяги пального, отриманого від інших платників акцизного податку.
Відповідно до п. 231.1 ст. 231 ПКУ платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс - мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.