Зважаючи на запровадження воєнного стану, податківці Вінниччини вишукують нові можливості для налагодження спілкування та зворотного зв’язку з платниками регіону. З цією метою сьогодні через платформу Zoom відбулась зустріч усіх бажаючих із заступником начальника Головного управління ДПС у Вінницькій області Ігорем Бондарем.
Цього разу мова йшла про законодавчі новації у оподаткуванні, запроваджені задля підтримки бізнесу в умовах воєнного стану, зокрема у частині оподаткування податком на додану вартість.
Так, присутніх поінформували, що змінами до пункту 32 підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення та постачання на митній території України окремих товарів для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони. Режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений вказаним пунктом, також поширюється на операції з ввезення та постачання на митній території України спеціальних засобів індивідуального захисту та бронежилетів для добровольчих формувань територіальних громад, утворених відповідно до законів України.
У ході розмови Ігор Бондар повідомив про запровадження, на період воєнного стану, ставки 7% до операцій з ввезення та постачання пального та нафтопродуктів (п. 82 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ). Зокрема таких товарів, як бензинів моторних, важких дистилятів та скрапленого газу, нафти або нафтопродуктів сирих.
Йшлося і про особливості заповнення звітності з ПДВ в період дії воєнного стану, про нюанси оподаткування знищених (втрачених) товарів під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та передачі товарів у державну чи комунальну власність.
Говорили і про не нарахування податкових зобов’язань у випадках здійснення операцій з передачі/надання товарів та послуг установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Більш детально про зміни у оподаткуванні на період воєнного стану дивись тут.