Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про заповнення та подання форми №1-ПРРО через Електронний кабінет

опубліковано 19 жовтня 2022 о 10:33

Управління податкових сервісів ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що Державна податкова служба України на своєму офіційному сайті  оприлюднила інструкцію щодо заповнення та подання форми №1-ПРРО  через Електронний кабінет, знайти яку можливо у розділі “Форми ПРРО” банеру “Програмні РРО” на головній сторінці.

Зазначена інструкція містить, зокрема, наступну інформацію.

Реєстрація ПРРО через Електронний кабінет відбувається за допомогою  особистого ключа або інших способів електронної ідентифікації. Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua.

Для реєстрації ПРРО в розділі “ВВедення звітності” знаходимо та створюємо електронний документ за формою № 1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій» (J/F1316604).

При заповненні заяви за формою № 1-ПРРО необхідно вказати дані:

а.) в розділі 1 «Дія» обираємо комірку «Реєстрація»;

б.) в розділі 2 «Дані щодо суб’єкта господарювання» зазначається:

- найменування/прізвище, ім’я, по батькові;

- податковий номер/серія (за наявності) та номер паспорта;

- ІПН (для платників ПДВ).

в.) в розділі 3 «Дані щодо господарської одиниці» зазначається:

- Ідентифікатор об’єкта оподаткування та КОАТУУ (згідно з присвоєним суб’єктом господарювання при наданні Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність за формою № 20-ОПП). Для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку у яких відсутні господарські одиниці у поле ідентифікатор об’єкта оподаткування проставляється значення «00000000» та в полі КОАТУУ – значення населеного пункту місця реєстрації;

- назва ГО – для відображення у розрахунковому документі;

-адреса розміщення ГО – для відображення у розрахунковому документі (для уникнення помилки при заповненні адреси розміщення господарської одиниці рекомендуємо копіювати відповідну адресу в приватній частині Електронного кабінету  з графи “Місцезнаходження об’єкта оподаткування”  розділу “Облікові дані платника”/”Відомості про об’єкти оподаткування”;

- назва платіжної системи (для платіжної організації платіжної системи (учасника платіжної системи)) – для відображення у розрахунковому документі за умови якщо суб’єкт господарювання є учасником такої платіжної системи.

г.) в розділі 4 «Дані щодо ПРРО» зазначається:

- Тип ПРРО;

- Назва ПРРО (як приклад «Каса», «Термінал», «ПТКС», «Сайт»);

-Номер ПРРО – вказується номер ПРРО, який в межах кожної окремої господарської одиниці має бути унікальним;

- фіскальний номер ПРРО при виконанні дії «Реєстрація» не зазначається.

д.) в розділі 5 «У разі відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснення розрахункових операцій до моменту належного встановлення зв’язку:» ставиться позначка:

- не здійснюється (ПРРО не працює в режимі офлайн) – при застосуванні ПРРО виключно в режимі онлайн та у такому разі ПРРО не зможе працювати за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу;

- здійснюється (ПРРО може працювати в режимі офлайн) – надає можливість застосовувати ПРРО за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу;

- здійснюється (застосовується резервний РРО згідно з п.13 розділу V Порядку) – у такому випадку за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу застосовується резервний РРО.

е.) в розділі 6 «Підписант» зазначається посада та дані підписанта.

Виконуємо перевірку та у разі відсутності помилок, зберігаємо, підписуємо та направляємо Заяву на обробку.

Через короткий проміжок часу перевіряємо отримання квитанції про обробку Заяви, та у разі успішної обробки у квитанції отримуємо: «Документ прийнято» «Інформація – ПРРО “Назва каси” з локальним номером “Номер каси” призначено фіскальний номер “Фіскальний номер ПРРО”».

Наступним кроком є подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених  сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО (форма № J/F1391802). Інструкція  з завантаження сертифікатів з інформаційного ресурсу  КНЕДП  та отримання даних  для заповнення графи 3 “Ідентифікатор ключа суб’єкта” зазначеного Повідомлення також знаходиться на  офіційному сайті Державної податкової служби України (Головна сторінка-банер “Програмні РРО”- “Форми ПРРО” )

За умови попереднього подання та успішної обробки повідомлення про касирів за формою J/F1391802 можна здійснити завантаження та встановлення  програмного забезпечення ПРРО відповідно операційній системі вашого пристрою — з AppStore для iOS (версії 15 або новіше), з PlayMarket для Android (версії 8.1 або новіше), з вебпорталу ДПС для Windows (версії 7 SP1 або новіше).

Вхід в ПРРО здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою J/F1391802.