Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Основні заходи по  погашенню податкового боргу, що визначені Податковим кодексом України

, опубліковано 07 червня 2023 о 16:33

Управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Вінницької області інформує, що відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, у разі  коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку.

Відповідно до норм п.91.1 ст.91 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючий орган за місцем реєстрації платника податків, що має податковий борг, призначає такому платнику податкового керуючого. Податковий керуючий  здійснює опис майна в податкову заставу, складає акт опису такого майна та реєструє податкову заставу у відповідному державному реєстрі обтяжень.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. 

Стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. 

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. 

Також контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.