Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про новації податкового законодавства та використання РРО/ПРРО інформували платників Козятинщини

опубліковано 15 вересня 2023 о 16:31

На Вінниччині тривають зустрічі податківців Головного управління ДПС у Вінницькій області із платниками регіону. Сьогодні таке спілкування відбулось із суб’єктами господарювання Козятинщини. 

Податківці поінформували присутніх про новації податкового законодавства, запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

Так, Роман Насадюк, начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Вінницькій області нагадав підприємцям, що обов’язкове застосування РРО чи ПРРО передбачено ще з 1 січня 2022 року для усіх суб’єктів господарювання, окрім платників першої групи спрощеної системи оподаткування. 

Посадовець звернув увагу присутніх на те, що ЗУ № 3219 передбачено пом’якшення штрафних санкцій за непроведення фіскалізації або проведення її з порушеннями. До торгівців застосовуватимуть штрафи, розмір яких залежатиме від кількості зафіксованих порушень та виду проданого товару, і становитиме від 25% до 50%. Для тих підприємців, які продають підакцизні товари – 100 та 150%. 

Тож, щоб під час перевірок у суб’єктів господарювання не виникало неприємних несподіванок у вигляді податкових донарахувань, посадовець порадив працювати виключно в правовому полі. 

Принагідно присутнім суб’єктам господарювання також нагадали про необхідність дотримання усіх норм трудового законодавства, вчасне подання звітності й сумлінну сплату податків. 

Бізнесовців Козятинщини ще раз запевнили, що у податковій службі Вінниччини завжди готові надавати суб’єктам господарювання інформаційну підтримку та консультаційну допомогу у застосуванні податкового законодавства. Для цього порадили звертатись на «гарячі лінії» https://tax.gov.ua/others/kontakti/garyachi-linii-teritorial або на Комунікаційну податкову платформу vin.ikc@tax.gov.ua