Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про обчислення податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, у т. ч. підземних вод (крім руд заліза та вуглеводнів)

опубліковано 20 травня 2024 о 08:32

Управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області повідомляє, що для суб’єктів господарювання, які здійснюють видобування корисних копалин (у т. ч. підземних вод) відповідно до п. 252.20 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобуті корисні копалини (мінеральну сировину), види товарної продукції гірничого підприємства якої затверджені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр, установлюються у відсотках від вартості товарної продукції гірничого підприємства у розмірах, визначених п. 252.20 ст. 252 Кодексу.

Податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) (у т. ч. підземної води) в межах однієї ділянки надр за податковий (звітний) період обчислюються за формулою, визначеною у п. 252.18 ст. 252 Кодексу:

         Пзн = Vф х Вкк х Свнз х Кпп,
де Vф – обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді (в одиницях маси або об’єму);
Вкк – вартість одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), обчислена згідно з пп. 252.7 – 252.17 ст. 252 Кодексу;
Свнз – величина ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у відсотках), встановлена у п. 252.20 ст. 252 Кодексу;
Кпп – коригуючий коефіцієнт, величина якого відповідає встановленому у п. 252.22 ст. 252 Кодексу або величині добутку кількох коефіцієнтів, встановлених у п. 252.22 ст. 252 Кодексу, у разі наявності підстав їх одночасного застосування за відповідними критеріями.

Обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), згідно із видами продукції, які встановлені затвердженими кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр, у т. ч. підземних вод, визначається платником рентної плати самостійно у порядку, встановленому п. 252.19 ст. 252 Кодексу, зокрема, у журналі обліку видобутих корисних копалин відповідно до вимог затверджених ним схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції і нормативних актів, що регламентують вимоги визначення якості сировини та кінцевого продукту, визначення вмісту основної та супутньої корисної копалини в лабораторіях, атестованих згідно з правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі.

Вартість відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), у т. ч. підземних вод, згідно з п. 252.7 ст. 252 Кодексу у податковому (звітному) періоді обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) за більшою з таких її величин:

за фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);
за розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), крім вуглеводневої сировини, а також руд заліза.

При цьому вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), у т. ч. підземної води за фактичними цінами реалізації обчислюється у відповідності до п. 252.8 – 252.10 ст. 252 Кодексу.

Вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), у т. ч. підземної води за розрахунковою вартістю обчислюється за формулою, визначеною у п. 252.16 ст. 252 Кодексу.