Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про підстави та механізм відмови від спрощеної системи оподаткування

опубліковано 10 жовтня 2024 о 08:30

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що  згідно із п.п. 291.5.5 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI із змінами та доповненнями не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.

Юридичні особи – платники єдиного податку відповідно до п.п. 5 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексу у разі невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулася зміна організаційно-правової форми.

Таким чином, юридичні особи – платники єдиного податку у яких відбувся перерозподіл часток статутного капіталу таким чином, що 25 відс. або більше 25 відс. статутного капіталу належать юридичним особам, що не є платниками єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулися такі зміни.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає заяву до контролюючого органу.