Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо інформування контролюючих органів про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням

опубліковано 07 березня 2025 о 08:27

Управління податкового аудиту ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що платники податків зобов’язані повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП (далі – Заява за ф. №20-ОПП). Це передбачено п. 63.3 ПКУ та розділом VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588.

Відомості про об’єкти оподаткування платника податків (розд.3) Заяви за ф. №20-ОПП заповнюються наступним чином:

при першому наданні – зазначаються всі об’єкти оподаткування;

при наступному поданні – зазначається новий об’єкт оподаткування або об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, зазначається оновлена інформація про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, та  зазначається  – зміна відомостей про об’єкт оподаткування.

У разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками:

в одному – зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється,

у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого, при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

В Заяві  20 - ОПП зазначається підстава взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.