Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Дії платників в разі не погодження з донарахуваннями

опубліковано 02 квітня 2025 о 08:48

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що платники, в разі не погодження із нарахованими сумами, мають право їх оскаржити. 

Адміністративне оскарження (скарга в ДПС) 

- Платник має 10 робочих днів з дня отримання ППР, щоб подати скаргу до ДПС. 

- Під час розгляду скарги податкове зобов’язання не вважається узгодженим. 

- Якщо ДПС залишає ППР без змін, сума стає узгодженою з дня отримання рішення ДПС. 

Судове оскарження 

- Якщо платник подає позов до суду, податкове зобов’язання залишається неузгодженим до моменту набрання судовим рішенням законної сили. Але сам факт подання позову ще не є підставою для виведення суми з податкового боргу. Для цього необхідно отримати ухвалу суду про відкриття провадження (ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України). 

- Якщо суд скасовує ППР – податок не підлягає сплаті. 

- Якщо суд підтверджує ППР – сума стає узгодженою з моменту набрання рішенням законної сили і підлягає обов'язковій сплаті. 

 Важливо! 

Ухвала про відкриття провадження є важливим юридичним документом, який підтверджує факт судового розгляду спору про податкові зобов’язання. 

Вона дає змогу платнику податків захистити свої права та уникнути автоматичного стягнення сум, доки суд не ухвалить остаточне рішення. При цьому ухвала може надходити до сторін по справі як в паперовому вигляді, так і в електронному через електронний суд (Електронний судовий сервіс). Натомість лист платника податків з інформацією про оскарження податкових зобов’язань не є юридично підтвердженим фактом судового розгляду спору.