Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про підстави вважати виконаним обов'язку з подання податкової декларації про майновий стан і доходи

опубліковано 10 квітня 2025 о 08:21

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що підстави для подання податкової декларації про майновий стан і доходи визначено нормами Податкового кодексу України. Декларацію подають громадяни, які протягом 2024 року отримували доходи, які підлягали оподаткуванню але з яких не було сплачено податок. Така декларація подається до 1 травня 2025 року.

Разом з тим, відповідно до п. 179.2 ст. 172 Кодексу, обов'язок з подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував:  

доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;  

доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;  

доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;  

доходи у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.  

Також податкова декларація не подається у випадках, прямо передбачених Кодексом.