Працівниками управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Вінницькій області з метою упередження порушень вимог ст. 48 - складення податкової декларації, п.120.1 ст.120 - неподання або несвоєчасне подання декларацій акцизного податку та порушень термінів сплати (перерахування) акцизного податку до бюджету відповідно статті 124 Податкового Кодексу на постійній основі проводяться зустрічі з платниками податків, які є платниками з акцизного податку та провадять ліцензійну діяльність на території Вінницької області.
Під час проведеної нещодавньої зустрічі були порушені проблемні питання, які виникають у діяльності суб’єктів господарювання та обговорено шляхи їх вирішення, зокрема щодо Порядку заповнення декларації з акцизного податку та додатків до неї, дотримання строків подання щомісяця декларацій з акцизного податку та термінів сплати акцизного податку.
Одним з проблемних питань є порушення платниками акцизного податку термінів сплати акцизного податку, відповідно до пункту 57.1 статті 57.1. Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), далі (Кодекс), а саме: платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Суму податкового зобов’язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов’язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.
Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.
Штрафні санкції за порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов’язання передбачені статтею 124 Кодексу:
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в оплату узгодженої суми грошового зобов’язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний день, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.
Проведення зустрічей з платниками податків один із пріоритетних напрямків роботи податкової служби. Адже обидві сторони зацікавлені в отриманні зворотнього зв’язку за результатами своєї роботи, щирій відповіді на
важливі для них питання, в можливості висловити свої думки та ідеї що становлять взаємний інтерес.