Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про хід деклараційної кампанії 2026 дізнавалися слухачі радіо «Суспільне. Вінниця»

опубліковано 06 лютого 2026 о 16:08

З 1 січня 2026 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2025 року. Про особливості її проведення інформував вінничан начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області Анатолій Снігур під час виступу на етері «Суспільне. Вінниця».

Зокрема, посадовець нагадав, що громадяни декларують свої доходи, отримані за 2025 рік, шляхом подання до органу ДПС податкової декларації про майновий стан і доходи. Податковим кодексом України передбачено, що податкову декларацію про майновий стан і доходи подають:

громадяни, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації – до 01 травня року, наступного за звітним;

фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність – до 01 травня року, наступного за звітним;

фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), у разі припинення підприємницької діяльності – протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням. 

резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

фізичні особи, у яких є право на податкову знижку, – до 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року.

Крім того, Анатолій Снігур наголосив, що подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори - це конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.