Головне управління ДПС
у Вінницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Для забезпечення надходжень до місцевого бюджету громади співпрацюють місцеві урядці та податківці

, опубліковано 15 червня 2021 о 11:04

Днями, уповноважена особа ГУ ДПС у Вінницькій області Людмила Сузанська провела зустріч з Томашпільським селищним головою Валерієм Немировським. Йшлося про спільні зусилля з виконання дохідної частини бюджету громади. Зокрема, обговорили питання щодо загальної фінансової ситуації, дотримання податкової дисципліни суб’єктами господарювання та перспективи виконання дохідної частини бюджету громади.  

У засіданні взяли участь начальник відділу земельних ресурсів Томашпільської селищної ради Павло Кушнір, начальник фінансового відділу Томашпільської селищної ради Наталія Щербата, фахівці податкової служби Галина Крисюк, Сергій Табан, Єлізавета Петербургська.

Так, уповноважена особа ГУ ДПС у Вінницькій області Людмила Сузанська акцентувала увагу присутніх на дотриманні податкового законодавства платниками податків, а саме: декларуванні земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та податку з доходів фізичних осіб, на своєчасній сплаті нарахованих податків і зборів та погашенні податкового боргу. Крім того, нагадала присутнім про важливість легалізації тіньової зайнятості населення, про шляхи протидії ухиленням від оподаткування.

Людмила Сузанська зауважила, що велику частку в надходженнях до бюджету громади складає податок на доходи фізичних осіб. Нагадала, що надходження цього податку залежить від розміру заробітної плати та звернула увагу на проведенні аналізу обсягу сплати ПДФО від суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території громади та контроль за надходженнями податку. При цьому Людмила Степанівна відмітила, що суттєвим резервом бюджету громади залишається добровільне щорічне декларування доходів, у т.ч. громадян, які самостійно обробляють власні земельні ділянки чи паї площею понад 2 га, та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, а також фізичних осіб – орендодавців, які надають власні земельні ділянки чи паї в оренду громадянам, які не є суб’єктами господарювання, та отримують дохід у вигляді орендної плати. Звернула увагу на необхідності дотримання податкового законодавства платниками податків, а саме, своєчасному/повному декларуванні земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та податку з доходів фізичних осіб; своєчасній/повній сплаті нарахованих податків і зборів, погашенні податкового боргу; легалізації тіньової зайнятості населення, протидії ухиленням від оподаткування.

Присутні обговорили розміри ставок земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та єдиного податку на території громади.

Серед іншого, Людмила Степанівна, звернула увагу на окремі суб’єкти господарювання громади та зорієнтувала присутніх на можливі резерви, нагадала про переваги користування електронними сервісами ДПС України.

У свою чергу селищний голова Валерій Немировський наголосив на готовності спеціалістів громади до якісної та ефективної співпраці громади з податковою службою та платниками податків, задля забезпечення виконання дохідної частини бюджету Томашпільської громади.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»