Головне управління ДПС
у Вінницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На зустрічі з головою Городківської ТГ з податківцями регіону говорили про основні аспекти співпраці

, опубліковано 06 вересня 2021 о 16:24

Днями, уповноважена особа ГУ ДПС у Вінницькій області Людмила Сузанська разом із фахівцями, провела зустріч з головою Городківської сільської ради Оленою Резнік.

Мета заходу – об’єднання зусиль задля пошуку резервів з наповнення бюджету громади та надання інформаційної допомоги щодо роз’яснення новацій у податковому законодавстві. Під час зустрічі обговорено деякі питання щодо адміністрування майнових податків, ефективної координації роботи в напрямку наповнення місцевого бюджету громади за рахунок своєчасної сплати фізичними особами земельного податку, орендної плати, податку на нерухоме майно. Також, звернуто увагу на шляхи погашення податкового боргу, легалізацію зайнятості населення та порядок офіційного оформлення найманих працівників. Розглянуто питання щодо необхідності дотримання норм трудового законодавства роботодавцями громади.     

Людмила Сузанська зазначила, що лише відкрита співпраця органів ДПС та місцевого самоврядування дає можливість вирішити проблемні питання щодо залучення до сплати податків недобросовісних платників та забезпечити збільшення надходжень до місцевого бюджету. Акцентувала увагу присутніх на дотриманні податкового законодавства платниками податків, а саме: декларуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, орендної плати за землю та податку з доходів фізичних осіб, на своєчасній сплаті нарахованих податків і зборів та погашенні податкового боргу. Крім того, нагадала присутнім про важливість легалізації тіньової зайнятості населення, про шляхи протидії ухиленням від оподаткування. Зауважила, що велику частку в надходженнях до бюджету громади складає податок на доходи фізичних осіб, сказала, що надходження цього податку залежить від розміру заробітної плати та звернула увагу на проведенні систематичного аналізу обсягу сплати ПДФО від суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території громади та здійсненні контролю за надходженням податку. Відмітила, що суттєвим резервом бюджету громади є залучення до оподаткування об'єктів нерухомого майна, зокрема, торгових точок, розміщених на перших поверхах житлових будинків в с. Городківка. Нагадала, що податок на нерухоме майно сплачують громадяни, які мають у власності нежитлову нерухомість та житлову нерухомість, площа якої перевищує пільгову площу, встановлену п.266.4 Податкового кодексу. Сказала про те, що якщо платник не згоден із сумою, зазначеною у повідомленні або взагалі не отримав його, проте має у власності об’єкти, що підлягають оподаткуванню, то в такому випадку для звірки та узгодження сум нарахованих податків йому необхідно звернутися до Центру обслуговування платників податкових органів та надати необхідний пакет документів ( ІПН, паспортні дані, документи, що засвідчують право власності на нерухомість або навпаки відчуження). «Податки на нерухоме майно є вагомою складовою місцевих бюджетів, саме тому їх належна сплата громадянами є вкрай важливою», - наголосила Людмила Сузанська. Сказала про те що, щоб дізнатися особисті розрахунки з бюджетом, громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника, такий сервіс є доволі зручним.

Під час зустрічі, також, роз’яснено право одноразового (спеціального) добровільного декларування, передбачене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». Відповідно до Податкового кодексу України одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою (визначеною відповідно до п.3 підрозділу 94) належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року. Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків, з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року. Також, Людмила Сузанська проінформувала, які активи слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, можливість сплати частинами.

У свою чергу голова територіальної громади Олена Резнік наголосила на готовності до ефективної співпраці громади з податковою службою та платниками податків, задля забезпечення виконання дохідної частини бюджету Городківської громади.

Завершуючи зустріч, уповноважена особа ГУ ДПС у Вінницькій області Людмила Сузанська подякувала присутнім за співпрацю у вирішенні питань, які виникають при адмініструванні місцевих податків і зборів, що позитивно впливає на виконання дохідної частини бюджету територіальної громади.