Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій роз’яснюють фахівці Крижопільської ДПІ

опубліковано 26 січня 2022 о 15:09

Фахівці Крижопільської ДПІ продовжують роз’яснювати фізичним особам – підприємцям, платникам єдиного податку 2-4 груп, особливості застосування у їхній діяльності реєстраторів розрахункових операцій. У більшості підприємців різних галузей постає одне питання – правильне кодування товарів. Так, на нещодавній зустрічі начальник Крижопільської ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області Майя Куцоконь пояснила, що кодувати назву товару чи послуги можна у довільній формі. Водночас таке найменування у чеку має бути зрозумілим покупцю. За додатковими консультаціями з цього питання можна звертатися, зокрема, до посадових осіб ДПС, відповідальних за взаємодію із суб’єктами господарювання під час впровадження ПРРО (банер «Програмні РРО» на вебпорталі ДПС – https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/perelik-posadovih-osib-dps/).

Крім того, платники запитували, якими мають бути їхні дії під час несправності реєстратора розрахункових операцій або тимчасового припинення енергопостачання тощо. Так, у випадку із класичним РРО фізична особа – підприємець має видавати чеки, виписані «від руки», та дублювати відповідну інформацію у Книзі розрахункових операцій, коли ж робота РРО буде поновлена, то її також слід передати й до податкового органу за місцем реєстрації.

У випадку із програмний РРО все набагато простіше, адже він передбачає роботу «ofline». Тобто якщо ПРРО тимчасово втратив зв’язок із сервером (наприклад через відсутність інтернету), він все одно генерує чеки, які після відновлення повноцінної роботи автоматично будуть передані до податкового органу за місцем реєстрації.

Більше корисної інформації щодо програмного реєстратора розрахункових операцій можна знайти на офіційному вебпорталі Державної податкової служби у банері «Програмний РРО» – https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/. Так у банері є розділи: Нормативно-правові акти, Повідомлення-роз’яснення для платників, Опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу, Електронні довірчі послуги, Перелік посадових осіб ДПС – відповідальних за взаємодію із суб’єктами господарювання під час впровадження ПРРО, Актуальні запитання-відповіді, Форми ПРРО, Програмний реєстратор розрахункових операцій, Пошук фіскального чека, Презентаційні матеріали щодо впровадження програмних РРО, Відеоуроки. А також можна завантажити  програмне забезпечення для Android та Windows.

Окрім того, Майя Куцоконь детально зупинилася на питаннях одноразового добровільного декларування та зазначила, що це хороша можливість вивести свої активи, з яких були неналежним чином сплачені податки з “тіні” та легалізувати її за доволі невисокою ставкою єдиного збору, а також на погашенні та недопущенні приросту податкового боргу. А також начальник Крижопільської ДПІ нагадала про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2021 році, яка триватиме до 01 травня 2022 року.

Ще однією темою діалогу стало обговорення можливостей електронних сервісів ДПС, зокрема Електронного кабінету платника податків, використання якого значно економить час платника та  передбачає швидкий доступ до необхідної податкової інформації.

Громадянам надано для використання власну продукцію (листівки) щодо зазначеного роз’яснення.

Крижопільська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області