Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Ладижинська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області інформує

опубліковано 26 січня 2022 о 15:13

У Ладижинській ДПІ Головного управління ДПС у Вінницькій області регулярно проводяться зустрічі з фізичними особами-підприємцями, в ході яких обговорюються актуальні питання щодо обов'язку застосування РРО/ПРРО фізичними особами-підприємцями єдиного податку ІІ-ІV групи з 01.01.2022.

Адже відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР фізичні особи-підприємці, в тому числі платники Єдиного податку ІІ-ІV групи, з 01.01.2022 зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій».

Цього разу присутнім нагадали, зокрема, що таке «офлайн-режим» для застосування Програмного РРО та як працювати з Програмним РРО в «офлайн-режимі».

Так, Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. 

Щодо роботи Програмним РРО в «офлайн-режимі», то Порядок застосування РРО у тому числі під час роботи в режимі офлайн встановлений Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних РРО, що розроблений відповідно до статті 7 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Під час зустрічі податківці також пояснили, що порядок ведення обліку товарних запасів для підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом МФУ від 03.09.2021 №496, поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону №265 зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП. Форма ведення обліку товарних запасів визначена додатком до Порядку № 496.

Також платникам нагадали про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2021 році, яка триватиме до 01 травня 2022 року. Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік можна подати через Електронний кабінет.

Принагідно податківці повідомили і про зміни в порядку оподаткування операцій з постачання нерезидентами електронних послуг на митній території України відповідно до чинних з 1 січня 2022 року норм Закону України від 03 червня 2021 р. №1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

Ладижинська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області