Головне управління ДПС
у Вінницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи сумуються площі при визначенні суми податку на нерухоме майно, якщо людина володіє квартирою і будинком одночасно?

опубліковано 09 вересня 2022 о 17:50

Погребищенська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області в, про особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється для конкретної особи  контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 222 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

За наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного або різних типів, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів зменшеної відповідно до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку.