Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Телефонне спілкування з платниками Ямпільщини про особливості деклараційної кампанії 2023 року

опубліковано 13 березня 2023 о 14:48

Днями у Ямпільській ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області в телефонному режимі проведено спілкування з платниками податків на тему: «Особливості деклараційної кампанії – 2023». На запитання платників податків відповідала начальник Ямпільської ДПІ Ліна Калина. 

Найбільша кількість питань стосувалися декларування доходів, отриманих у 2022 році, а також визначення та розрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для суб’єктів господарування  та фізичних осіб, оскільки у 2023 році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть МПЗ за свої  земельні ділянки (паї) сільськогосподарського призначення. 

Так, громадяни цікавилися: хто має сплачувати МПЗ, з яких земельних ділянок МПЗ не сплачується, як розраховується МПЗ та як визначити суми сплачених податків та суми витрат, які повинні бути враховані при обчисленні МПЗ. 

Також платники цікавилися основними випадками подання податкової декларації про майновий стан і доходи, строки подання  та граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи. 

Ліна Калина інформувала платників  про  проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році: хто зобов’язаний подати декларацію, а хто може скористатися правом на податкову знижку; як правильно задекларувати іноземні доходи, а також доходи від репетиторської діяльності, чи змінилася форма податкової декларації тощо. 

Ямпільська ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області