Цього разу на питання громадян щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відповідала заступник начальника Вінницького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області Аліна Сас.
Так, найбільше дозвонювачів цікавили такі питання: хто є платником податку на нерухоме майно, об’єкти, що підлягають і не підлягають оподаткуванню, які пільги надаються платникам податку, який порядок повідомлення платника про суми нарахованого податку, що підлягають сплаті та механізм розрахунку в конкретних випадках.
При цьому, посадовець пояснювала, що ставка податку встановлюється рішенням органу місцевого самоврядування залежно від місця розташування та типів об’єктів нерухомості, але не більше 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року за 1 кв.м. Також, органам місцевого самоврядування надано право встановлювати додаткові пільги по податку на нерухоме майно.
На питання щодо не отримання податкового повідомлення-рішення про сплату податку зазначалося, що ППР направляється за місцем реєстрації особи. У разі зміни місця реєстрації громадянин має повідомити про це податкову службу заявою ф № 5ДР для внесення змін в ЄДРФО.
Також, наголошувалося, що фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
Аліна Сас нагадала, що платник має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки та нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і направляєьтся нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє ППР вважається скасовується.
Вінницька ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області