У Центрі обслуговування Вінницької ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області щоденно в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо змін до податкового законодавства згідно Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» надається методологічна та практична допомога платникам, які мають намір розпочати використання в своїй діяльності програмного РРО від ДПС України.
Так, суб’єктів господарювання інформують про необхідність дотримання вимог чинного податкового законодавства у частині застосування РРО/ПРРО при проведенні розрахунків за продані товари / отримані послуги, застосування електронних платіжних засобів при проведенні розрахунків.
Пояснюють покроковий алгоритм дій для встановлення ПРРО. Зокрема, на підготовчому етапі платникам податків необхідно:
- отримати кваліфікований електронний підпис у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг;
- детально ознайомитися з керівництвом користувача безкоштовного ПРРО для відповідного гаджету в банері «Програмне РРО» на вебпорталі ДПС;
- завантажити та встановити з вебпорталу ДПС програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій;
- для реєстрації торгової точки в приватній частині Електронного кабінету потрібно створити та заповнити Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма 20-ОПП).
Для реєстрації ПРРО потрібно - заповнити Заяву про реєстрацію програмного РРО (форма №1-ПРРО).
Для реєстрації касира - потрібно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма 5-ПРРО).
Під час тренінгів платникам надаються практичні поради у заповненні відповідних заяв для реєстрації ПРРО та відповіді на їхні запитання.