Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Іллінецькій ДПІ інформують що до 1 травня громадяни мають прозвітувати про доходи, отримані у 2023 році 

опубліковано 12 лютого 2024 о 16:26

У Іллінецькій ДПІ ГУ ПС у Вінницькій області інформують що до 1 травня громадяни мають прозвітувати про отримані у 2023 році доходи. 

Присутнім наголошують, що до деклараційного процесу залучаються громадяни, котрі у 2023 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Ця категорія громадян зобов’язана заповнити і подати до 1 травня 2024 року річну податкову декларацію про майно та доходи. Декларації подаються за місцем своєї реєстрації. 

До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу; дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами. 

Ще, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, зокрема: частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань; суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку. сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування; сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла; сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку),   сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи. 

Декларант самостійно визначає спосіб подання декларації про майновий стан та доходи. Пунктом 49.3 ПКУ визначено, що декларацію можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; (не пізніше ніж за 5 днів до завершення терміну). 

Також можна звітувати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством через Електронний кабінет. 

Іллінецька ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області